O nás

…ARCHITEKTURA ZAČÍNÁ TAM, KDE SE KLADOU DVĚ CIHLY PEČLIVĚ NA SEBE. …

LUDWIG MIES VAN DER ROHE

Naše firma zabezpečuje komplexní činnosti ve stavebnictví. Projekční a inženýrskou činnost na všech stupních investiční výstavby.

Dále nabízíme
 • průkaz energetické náročnosti budov (PENB)
 • energetický štítek obálky budouvy
 • expertní činnost v energetice
 • zpracování projektů k dotačnímu programu zelená úsporám
 • zpracování projektů k dotačnímu programu nová zelená úsporám
 • projektování nízkoenergetických staveb

Jeseník budova ČSSZ

 • Lokalita

  Jeseník

 • Stav

  studie 2014

 • Autor

  František Zajíček, Veronika Zahrádková, Antonín Novák

 • Zpracovali

  František Zajíček, Veronika Zahrádková, Antonín Novák

Studie revitalizace objektu IPOS Jeseník pro potřeby České správy sociálního zabezpečení se zabývá návrhem administrativní budovy vytvářející optimální pracovní prostředí nejen provozně dokonalé, ale také psychologicky a sociálně příznivé pro jeho uživatele.

Očekává se sofistikované užívání prostoru, denního světla, zeleně a dalších psychologicky příznivých prvků k eliminaci negativních rysů open-plan pracovišť a k vytváření integrovaného sociálního a pracovního prostředí.

Předpokládáme, že k tvorbě takového pracovního prostředí budou využity současné poznatky a zkušenosti z progresivních budov a pracovišť realizovaných na špičkové mezinárodní úrovni.

Požaduje se otevřenost všech systémů a struktur, aby byla umožněna vysoká flexibilita a budoucí inovace. U všech použitých materiálů a konstrukcí bude posuzována a preferována schopnost dlouhodobého udržení kvality, tedy schopnost pozitivně absorbovat procesy stárnutí.

Základním principem pro vnitřní řešení objektu budou velkoprostorové open-plan kanceláře, doplněné o individuální kanceláře s variabilním rozmístěním.

Velký důraz je kladen na tepelně technické řešení objektu. Uvažujeme s pasivní ochranou fasád clonícími venkovními fasádními systémy, i použití rostlinných prvků k ochraně budovy. Díky tomuto řešení jsme schopni mít výhodu moderních celoskleněných budov, se všemi pozitivními dopady (dostatek světla, vizuální kontakt s okolím atd.) a přitom vytvořit tepelnou pohodu na každém pracovišti. Předpokládáme širokou škálu stínících systémů, pevných i pohyblivých, ovládaných systémem řízení i zcela individuálně – proti oslnění, řízené umělé osvětlení svítící vždy jen v potřebné intenzitě v závislosti na denním světle.

Architektura tohoto objektu nemá za úkol šokovat, oslňovat, ani se předvádět. Chce se jen začlenit do prostředí, které je jí k dispozici, chce sloužit, ale zároveň být dokonalá a technicky vyspělá. Rádi bychom vytvořili sociálně, technicky a esteticky nadčasový prostor. Dokonalé pracovní prostředí.